OBAVIJEST O UPISIMA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Poštovani roditelji naših budućih prvašića,

obavještavamo Vas da liječnica školske medicine Martina Majhen Prijol, dr.med., specijalist školske i adolescentne medicine, od ponedjeljka, 11.5.2020. godine nastavlja s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u 1. razred osnovne škole.

Obzirom da još nemamo upute MZO vezane uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta u školi (utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta od strane pedagoginje i defektologinje škole) o tome ćemo Vas naknadno obavijestiti putem web stranice.

U nastavku možete pročitati obavijest liječnice:

Poštovani roditelji/staratelji,

u ponedjeljak 11.5.2020. nastavljamo s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Pregledi su prilagođeni trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Radi dogovora o terminu dolaska i uputa o načinu provedbe pregleda kontaktirat će Vas medicinska sestra.

Pregledavat će se samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne tegobe (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha). Roditelji u pratnji također ne smiju imati povišenu temperaturu ni respiratorne tegobe.

Molimo da na pregled dođete točno na zakazani termin. U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Popunjavanje zubne putovnice kod stomatologa te vađenje krvi i urina neće se provoditi do daljnjega.

Pedijatrima i izabranim liječnicima djeteta ne trebate ići radi popunjavanja upitnog listića.

Na pregled preporučamo donijeti otpusna pisma, medicinske nalaze ako dijete boluje od neke kronične bolesti, nalaze logopeda i/ili psihologa te ako ima Rješenje o tjelesnom oštećenju. Obavezno donijeti na uvid cjepnu iskaznicu.

Prije ulaska u čekaonicu školske medicine djetetu i pratnji biti će beskontaktno izmjerena tjelesna temperatura te u slučaju povišene tjelesne temperature neće biti primljeni na pregled.

Roditelj će prije pregleda ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Pedagoginja: Marija Zadravec Kvakan

objavio: Aleksandra Sklepić   datum: 7. 5. 2020.