Šetnja rudarsko – murskim putem

Jesen je polako zakucala na naša  vrata. Mjesec listopad obradovao nas je s predivnim jesenskim bojama.To je mjesec u kojem ubiremo plodove rada  na našim poljima,  voćnjacima i šumama, u kojem slavimo rad, upijamo  posljednje sunčeve zrake, u kojem volimo prošetati i boraviti u prirodi.

U listopadu obilježavamo tri velika blagdana: Svjetski dan hrane, Dan pješačenja i Dan jabuka

VIŠE SLIKA

OŠ M. Središće je u suradnji i zajedničkoj organizaciji s Gradom M. Središće objedinila ova tri blagdana na način da su učenici, učitelji i predstavnici grada 15.listopada  pješačili Rudarsko- murskim putem. Staza je dugačka oko 12 kilometara ili 4 sata laganog hoda.Šetnja je krenula iz Cimpera prema ribnjaku Zalešće, Šoderki, Lučici, Skeli, rudarskim oknima Maj 3, Cerovka, Bundek,Udarnik i natrag do Cimpera. Bila je to korisna terenska nastava jer su učenici na svakoj točki doznali ponešto o značenju tih lokacija i  tako proširili svoja znanja o gradu. Na kraju su u Cimperu mogli posjetiti izložbu o rudarstvu.

Roditelji, učitelji i  učenici pripremili su u Cimperu vrlo bogatu  izložbu kruha, kolača, jabuka i ostalih plodova zemlje, što  su učenici na kraju puta mogli konzumitati. Dio kolača učenici su odnijeli u Dom za nemoćne i bolesne osobe obitelji Stubičar u  Murskom Središću. Domaćini  rudarskog kompleksa Cimper sponzorirali su učenicima i učiteljima ledeni čaj, klipiće i sušeno voće. Predstavnici Grada na čelu s dogradonačelnikom Srpakom,predvodili su šetnju i družili se s učenicima i učiteljima do samog kraja terenske nastave. Bio je to jedan zaista prekrasni sunčani dan pogodan za druženje, šetnju i mnoge sportske i dječje igre. Boravak na Cimperu potrajao je do 16 sati.

Učenici 4. razreda pripremili su  izložbu zimnice u centru našega grada. Dobrovoljni prilog koji su prikupili pokrit će im dio troškova nastave u prirodi na koju se spremaju u svibnju mjesecu.

Učenici PŠ Peklenica i Hlapičina  također su proveli terensku nastavu posjetom mlinu u Hlapičini, skele i imanju koza i konja u Križovcu, kao i posjetom u Javnu ustanovu za zaštitu prirodnog krajolika u Križovcu.

Ravnateljica:

Marija Trstenjak

objavio: Nenad Hajdinjak   datum: 22. 10. 2010.

« Svibanj 2024 »