Dva školska sata bake, mame i tate proveli su u 3.a razredu ovoga ponedjeljka

Sudjelovali su u radionici Lektira nije „baukač“ u kojoj su u paru sa svojim unucima/djecom  interpretirali po jednu basnu. Da bi to mogli i znali, prisustvovali su nastavnom satu Hrvatskoga jezika i interpretaciji Ezopove basne Gavran i lisica. Početnu tremu razbili su životinjskim pozdravima - učenici su odabrali omiljenu ili životinju čije osobine bi htjeli posjedovati, a roditelji su im odgovorili ponavljajući njihovo glasanje. Nakon zajedničke  interpretacije basne uz e- udžbenik, u skupinama su i sami  interpretirali po jednu basnu. Svoj su uradak  prezentirali  čitanjem, dijalogom, stripom, crtežom,  ističući pouku svake basne i pronalazeći primjere iz svakodnevnog života.

Nakon kratkog osvježenja nastavilo se s radom u parovima, učenik - roditelj, a rezultat zajedničke aktivnosti je petnaestak stranica slikovnice Ezopovih basni. Svaka stranica sadrži ime pisca, naslov basne, ilustraciju i pouku. Svaka stranica posebna je i vrijedna na svoj način.

Ovom radionicom roditeljima  je pružena prilika da vide svoju djecu, ali i učiteljicu u neposrednom radu, upoznaju rad s e-udžbenikom, upoznaju se s načinom rada u paru i s  radom u skupinama. Osim toga djeca su vidjela roditelje u ulozi učenika, a zajedno su kroz tumačenje pouka basni radili  na jačanju građanskih kompetencija. I na kraju, uvjerili su se da lektira zaista nije bauk.

Učiteljica M.

Priloženi dokumenti:
SDC14502.JPG (1.07 MB)
SDC14504.JPG (1.08 MB)

objavio: Nenad Hajdinjak   datum: 2. 11. 2017.