OŠ Mursko Središće bila je domaćin ovogodišnjeg LiDraNa

Oš Mursko Središće bila je dana 8. veljače 2016. domaćin međuopćinske smotre Lidrano za Gornje Međimurje.

Međuopćinska smotra LiDraNo  za Međimurje za 2016. godinu  organizirana  je u dva centra, za Donje Međimurje  u OŠ Goričan  9. veljače 2016. te se održala u Domu kulture Goričan, a za Gornje Međimurje u  OŠ Mursko Središće. Predsjednice međuopćinskih  smotri  za Gornje i Donje Međimurje bile su Srebrenka Puklavec Trstenjak iz  OŠ Mursko Središće  te Snježana Granatir iz OŠ Goričan.

U II. centar – za Gornje Međimurje prijavljeno je 11 škola (OŠ Mursko Središće, OŠ Selnica, OŠ Štrigova, OŠ I.G.Kovačića Sv. Juraj na Bregu,  OŠ Dr. I. Novaka Macinec, OŠ Gornji Mihaljevec, OŠ Nedelišće, III. OŠ Čakovec, OŠ Strahoninec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec i OŠ Sveti Martin na Muri).

Za sudjelovanje na međuopćinskoj smotri za Gornje Međimurje prijavljena su 22 literarna rada, 9 samostalnih novinarskih radova, 6 radijskih emisija, 7 grupnih dramsko-scenskih nastupa i 10 pojedinačnih nastupa.

Povjerenstvo za literarni izraz odabralo je za međuopćinsku razinu  u oba centra 20 literanih radova, a Povjerenstvo za novinarski izraz 14 samostalnih novinarskih radova i 8 radijskih emisija.

Samostalni novinarski i literarni radovi pozvani na međuopćinsku smotru bili su izloženi pod zaporkama u međuopćinskim centrima, a njihovi autori i mentori prisustvovali su  okruglom stolu u onom centru kojem pripadaju prema tablici raspodjele škola Međimurske županije.

Međuopćinska smotra Lidrano za Gornje Međimurje održala se 8. veljače u blagovaonici OŠ Mursko Središće s početkom u 16 sati gdje su se predstavili prijavljeni dramsko-scenski radovi.

Novinarsko stvaralaštvo procjenjivali su Vedrana Močnik – predsjednica, Dejan Zrna i Danjela Bratić-Herceg – članovi, literarno stvaralaštvo Sanja Prošev – predsjednica, Ivan Pranjić i Kristina Sisek – članovi  te dramsko-scensko stvaralaštvo Romano Bogdan– predsjednik , Dejan Buvač i Tanja Novak – članovi.

Na samom početku smotre u OŠ Mursko Središće, nakon programa dobrodošlice, učenike, mentore i sve goste najprije je pozdravio u ime škole domaćina Elvis Šarić, ravnatelj škole, a potom i gradonačelnik grada Murskog Središća Dražen Srpak. Svim je učenicima puno uspjeha zaželio i Branko Sušec, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije, a početne je upute dala predsjednica Povjerenstva za provedbu međuopćinske smotre za Gornje Međimurje Srebrenka Puklavec Trstenjak.

Nakon programa upriličeni su okrugli stolovi za sve izraze te se na njima raspravljalo o kvaliteti predstavljenih radova gdje su članovi povjerenstva mentorima i učenicima dali smjernice za daljnje stvaralaštvo. Radijske emisije bile su preslušane i komentirane na okruglom stolu za novinarsko stvaralaštvo.

Prema broju se sudionika može zaključiti kako je stvaralaštvo učenika blagodat koju treba svakodnevno poticati kako bi se njihova iskra stvaralaštva zadržala i razvijala.

objavio: Nenad Hajdinjak   datum: 11. 2. 2016.