Božićno-novogodišnja priredba

Božićna čarolija u OŠ Mursko Središće

U petak , 19. prosinca, u OŠ Mursko Središće održana je božićno – novogodišnja priredba.  Pjesma, ples  i tople riječi ispunile su prepunu sportsku dvoranu.

Program je započeo božićnim ugođajem uz pjesmu Tiha noć koju je izveo školski zbor uz solistice Abigail i Hannah May Dick.  Nakon  glazbene uvertire, učenici 4.A razreda recitirali su stihove pjesme Božić Dragutina Tadijanovića. A kako smo već  naveliko zagazili u prosinac i nova godina nam je pred vratima, sljedeća na redu bila je  pjesma Sretna Nova godina koju su izveli zboraši uz vodstvo učenica Ree Tomšić i Nine Podgorelec.

Nakon glazbeno-pjesničkog uvoda  prisutnima se obratio novi ravnatelj, prof. Elvis Šarić i zaželio svima sretne blagdane u obiteljskom okruženju. Mali Brbljavci- recitatori pridružili su se čestitarenju  pjesmom Božićne čestitke, a kako zamišljaju idealne praznike saznali smo u recitaciji Moji zimski praznici.  Nakon Brbljavaca pozornicu su zauzeli Mali folkloraši koji su i ovaj, kao i svaki put, oduševili goste.  U tradicionalnim bijelim dječjim nošnjama plesali su na poznate međimurske popevke Klinček stoji pod oblokom, Vrapček se je ženil i Šoštar polku.

Scenskim igrama počastili su nas članovi dramske družine Klafotači koji su izveli dramsku igru U očekivanju Djeda Mraza te učenici Područne škole Peklenica koji su oživjeli nekadašnje običaje za vrijeme čehare te spojili nespojivo u izvedbi Baka i televizor.

Učenici glazbene škole Kovačić Tea i Frano Novak na sinthesizeru su izveli dvije božićne kompozicije, a Kovačić Leon svirao je na klarinetu.

Pred sam kraj priredbe srednja i starija skupina mažoretkinja pokazala nam je klasični mažoret ples, a priredba je završila sa veselim zvucima školskog zbora koji su otpjevali hitove Let it go i Do you want to build a snowman?  iz animiranog mjuzikla Frozen. Na samom kraju uz podršku publike  zbor je izveo pjesmu Sretan Božić .

Svim mentorima učenika koji su sudjelovali u priredbi veliko hvala što uvijek  nanovo svojim idejama i ljubavi prema našoj djeci i svojoj profesiji širite veselje i dobru volju !

NA OVOM VIRTUALNOM MJESTU, SVIM ZAPOSLENICIMA ŠKOLE, UČENICIMA , OBITELJIMA TE TEHNIČKOM I STRUČNOM OSOBLJU ŽELIMO DA BLAGDANE PROVEDETE ZADOVOLJNI I SRETNI TE DA VAM U NOVOJ SRETNO BUDE SVE, I NE SAMO U OVOJ, NEGO I U ONIMA ISPRED NJE!

Leona Jug

objavio: Leona Jug   datum: 22. 12. 2014.