Posjet OŠ Grad

U petak, 6. lipnja 2014. godine, učenici 8. razreda naše škole posjetili su

OŠ Grad u Republici Sloveniji  i sudjelovali  na njihovom Danu otvorenih vrata. Bio je to uzvratni susret jer su učenici OŠ Grad našu školu posjetili prošle školske godine u sklopu projekta „ Učenje hrvatskog jezika  u 7. razredu“.

OŠ Grad nalazi se u slovenskoj pokrajini Goričko poznatoj po tome što je nastala na vulkanskom području. Domaćini OŠ Grad pripremili su nam vrlo topli prijem i vrlo zanimljiv i bogat program za koji su se pobrinuli ravnatelj škole  Viktor  Navotnik i učiteljica Marija  S. koja učenike 7. i 8. razreda fakultativno poučava hrvatski jezik. Upoznali su nas s poviješću njihovog mjesta, s geografskim obilježjima, starim dvorcem najvećim u cijeloj Republici Sloveniji i najnovijom atrakcijom tog dijela svijeta, zabavno poučnim parkom „Vulkanija“. Poslije podne su učenici proveli na priredbi i izložbama  učeničkih radova, a na kraju u vrlo veselom razgovoru na hrvatskom jeziku i druženju uz jelo i piće. Bio je to uistinu jedan lijepi doživljaj za naše učenike kao i sve nas koji smo proveli vrijeme u  prijateljskoj školi Grad.

Učenici: Patricija Končić, Leonard Klujber, Iva Premuša, Lara Ratajec, Marija Lisjak, Fabian Benc, Paola Derk, vjeroučitelj Robert Belović i ravnateljica Marija Trstenjak.

Ravnateljica:

M. Trstenjak

objavio: Leona Jug   datum: 13. 6. 2014.