Razredni projekt za pet

Knjižica viceva o malom Ivici

Učenici šestih razreda OŠ Mursko Središće, 10. travnja predstavili su svoj višemjesečni projekt. Riječ je o knjižici viceva o malom Ivici.  Prema riječima idejne začetnice projekta, prof. Sonje Vršić (i razrednice) projekt se „ zakuhao“ još u rujnu na godišnjem planiranju rada. Kako se vic kao kratka književna forma javlja u programu učenika šestih razreda, na satu interpretacije rodila se ideja o izradi knjižice viceva.

Nakon ideje uslijedilo je sakupljanje viceva iz različitih izvora (između ostalog i među veselim društvima, kako je navedeno), zatim tisak knjižica i plakata te službena promocija.

Promociji su nazočili učenici svih razrednih odjeljenja šestih razreda, njihovi razrednici i ravnateljica. Učenici su scenski i likovno dočarali malog Ivicu i njegove šaljive dosjetke. Pročitali su nekoliko viceva, a one slikovitije su prikazali u formi skeča. Ubačen je edukativni dio u kojem su učenici objasnili što je vic i njegovo porijeklo.

Nakon scenskog dijela predstavljene su knjižice viceva. Knjižice su, kao što već i sama riječ govori, džepnog formata tako da se mogu nositi bilo gdje i bilo kuda. Sadrže 32 stranice i 104 viceva o malom Ivici. Malog Ivicu na naslovnici i plakatu osmislili su učenici, a same knjižice moći će se nabaviti uz dobrovoljni prilog, sve  u svrhu obogaćivanja budžeta za školski izlet.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Leona Jug   datum: 10. 4. 2014.