Tjedan dječjeg poduzetništva u OŠ Mursko Središće

Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva u suradnji s Visokom školom Zrinski i gradom Murskim Središćem provodio je  projekt pod nazivom „Dječji tjedan poduzetništva“ s ciljem da aktivnim metodama poučavanja, edukativnim radionicama i kazališnim predstavama za učenike osnovnih škola i njihove nastavnike potakne uvođenje sustavnog obrazovanja za poduzetništvo u hrvatski obrazovni sustav te u konačnici razvoj poduzetničkog duha i stjecanje poduzetničkih kompetencija.

PREGLEDAJ SLIKE

Dječji tjedan poduzetništva održao se  1. listopada 2009. u Murskom Središću.  OŠ. Mursko Središće bila je domaćn i suorganizator.

U radionicama projekta i kroz predstavu „Edukativno kazalište“ djeca su kroz igru učila kako od najranije dobi sudjelovati u   stvaranju obiteljskog proračuna, kako postati dio tima, kako raspolagati vlastitim džeparcem i pritom stvarati navike štednje i kako razviti samopouzdanje kod djece te ih poticati na razvijanje vlastitih ideja i njihovu razradu.

Cilj radionice za nastavnike je senzibiliziranje nastavnika za uvođenje novih metoda poučavanja primjerenih stjecanju poduzetničkih znanja, kompetencija i stavova.
U realizaciji programa sudjelovalo je oko 200 učenika 1. – 8. razreda, 15 učitelja i  roditelji.

Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva realizacijom projekta “Dječji tjedan poduzetništva” doprinosi uvođenju poduzetništva kao ključne kompetencije u osnovne škole

Tom  prigodom Tajana Kesić Šapić, državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva, Tihana Kraljić, ravnateljica Uprave za malo gospodarstvo i Darko Horvat, ravnatelj Uprave za obrt održali su  konferenciju za novinare, u prostorijama Grada Mursko Središće, Trg bana Josipa Jelaćića 10, s početkom u 18.00 sati.

Događaju su bili nazočni Josip Dobranić, gradonačelnik grada Mursko Središće , Dražen Srpak, zamjenik gradonačelnika,  Zdravko Tkalec, ravnatelj Akademije Petar Zrinski, ravnateljica OŠ M. Središće  Marija Trstenjak, te pedagoginja Miljenka Župan i učitelj savjetnik Ivan Leček.

Ravnateljica:

M. Trstenjak

objavio: Nenad Hajdinjak   datum: 9. 10. 2009.