8. NAŠ MALI KAJ

U zadnjem danu Mjeseca hrvatske knjige, već tradicionalno, održana je po 8. put manifestacija Naš mali kaj koja okuplja mlade osnovnoškolske pjesnike s ciljem očuvanja dragog nam Kaja.

U manifestaciji je sudjelovalo ukupno  14 međimurskih škola. Gosti su nam kao i prethodnih godina bili učenici Dvojezične srednje i osnovne šole iz Lendave , a svoju pjesmu „Vura“ pročitala nam je i učiteljica Radojka Oreški.  Program su upotpunili Mali folkloraši i tamburaši naše škole, vokalna skupina Ftičice i mališani DV Maslačak koji su izveli simpatičnu recitaciju „Snoboki“.

U program nas je uvela vokalna skupina Ftičice. Uvodnu i pozdravnu riječ podijelili su ravnateljica Marija Trstenjak i učitelj Ivan Leček, ujedno i predsjednik Gradskog vijeća. Kroz raznolik program vodile su nas voditeljice Sanela i Tina. Mladi literati i ove su nas godine iznenadili tečnošću i ljepotom svojih stihova u kojima su se prepoznali mnogi njihovi roditelji i bake i djedovi. Tematika pjesama bila je veoma raznolika, od pejzažnih, ljubavnih, šaljivih pa do onih s ozbiljnijim tonom sve do modernističkih kajkavskih lirskih uradaka.

Neki od stihova ulazili su nam pod kožu, prizvali sjećanja i radost zbog pogleda na mlade pjesnike koji svoju domaču reč toliko dobro pletu u pjesmu.

Na kraju  priredbe uslijedilo je zajedničko druženje sudionika i gostiju i razmjena dojmova.

objavio: Leona Jug   datum: 18. 11. 2011.