ČITAJMO POD SUNCEM I OBLACIMA

Ove godine školska knjižnica  zahvaljujući potpori Regionalne zaklade za razvoj civilnog društva ZAMAH provodi inicijativu  ČITAJMO POD SUNCEM I OBLACIMA.Cilj je inicijative upozoriti na kulturnu i duhovnu vrijednost knjige i čitanja te stvoriti pozitivnu sliku vezanu uz čitanje ne samo kod učenika nego i kod šire zajednice.

Vođeni mišlju da i mali mogu poticati i mijenjati u Mjesecu hrvatske knjige na glavnom gradskom trgu organizirali smo javno čitanje pjesama. Tri četvrta razreda, 4.A, B i C zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljem glazbene kulture su prošetali od škole do centra noseći parole o važnosti čitanja i vrijednosti knjige. Na trgu su naglas čitali pjesme tako da su ih mogli slušati svi prolaznici.Pjesme su čitali i dogradonačelnik, župnik i voditeljica Gradske knjižnice.

U narednim danima akciji su se priključili i učenici petih razreda koji su čitali po lokacijama po čitavom gradu. Učenici 5.C čitali su pjesme na megafon što je privuklo pažnju mnogih prolaznika.

Sredstva od 13.000 kn koje nam je Zaklada osigurala u sklopu programa „Naš doprinos zajednici“  utrošit će se za obnavljanje fonda školske knjižnice novim knjigama koje će učenike motivirati na čitanje. Već sada učenici dolaze sa svojim listama želja i popisima knjiga koje bi željeli imati u knjižnici. Dio sredstava namijenili smo za tisak vrećica za prvašiće s natpisom Moja vrećica za knjige. Na taj način ćemo im poželjeti dobrodošlicu u knjižnicu i svijet knjiga jer je prvi dojam i prvi susret sa knjigom za mališane veoma važan. Izradili smo i bedževe sa porukama o knjizi i čitanju koje su osmislili učenici viših razreda

i koji će se dodjeljivati za osobite čitalačke zasluge. U školi su u tijeku radionice čitanja, kreativnog pisanja i motivacije za čitanje i učenici se svakodnevno natječu za svoj primjerak bedža. Inicijativa traje do 15.12. i pozivamo sve neka nam se priključe u čitanju priča, bajki  i poezije.

objavio: Leona Jug   datum: 18. 11. 2011.