Knjigonauti s Knjigonautićima zaokružili Peticu

Sve je ovo igra riječi u naslovu. Knjigonati su naša čitateljska grupa, Knjigonautići su učenici Produženog boravka kojima su Knjigonauti čitali i pripovjedali u drugom polugodištu, a Petica je knjižica aktivnosti koju su Knjigonauti izradili za Knjigonautiće da bi im čitanje učinili zanimljivijim.

Nakon Jone, Hane i Dine koji su u sklopu Praktikuma bili u gostima kod učenika PB-a, u travnju, povodom rođendana Hansa Christiana Andersena, na redu je bio Knjigonaut Kristijan Turk, učenik šestog razreda. Baš nam se poklopilo da su oba zovu Kristijan. Kristijan je Knjigonautićima čitao manje poznatu bajku H. C. Andersena- „Skakakači“.

Nakon Kristijana, a povodom Svjetskog dana pripovijedanja, Knjigonautićima su Kirtana i Hana pripovijedale priču „Mi smo prijateljice Tako i Treba“, autorice Nataše Ozmec.

U svibnju je Knjigonautica Helena za Knjigonautiće pripremila čak pet slikovnica. U igri „Casting knjiga“ Knjigonautići su sami izabrali knjigu koju žele da im čita.

A šesti mjesec je bio rezerviran za samostalno čitanje. Svaki Knjigonautić je u svojoj Petici dobio Čitateljsku putovnicu s popisom koji ima deset knjiga. Knjigonautići su knjige posudili u knjižnici, čitali i kad su pročitali najmanje pet naslova slijedila je i nagrada.

Najčitateljice Produženog boravka (2.razredi) su: Tesa Hren i Luna Rob! Čestitke!

Knjigonauti poručuju da im je bilo zanimljivo i lijepo čitati s Knjigonautićima i da su svi zavrijedili čistu PETICU!

objavio: Leona Jug   datum: 22. 6. 2024.

« Rujan 2024 »