Predavanje o stresu

U ponedjeljak, 2.svibnja učitelji i djelatnici OŠ Mursko Središće imali su prilike prisustvovati zanimljivom predavanju na temu Stres i kako se s njime nositi. U gostima nam je bila Tara Barat autorica knjige Stres-najveći ubojica današnjeg čovjeka, bivša učenica naše škole.

Njezina knjiga detaljno obrađuje temu stresa i daje mnogobrojne praktične savjete. Već na samom početku predavanja , bilo nam je postavljeno pitanje Da li ste jači od stresa? Većina učitelja je na veliko iznenađenje autorice odgovorila sa da. Zatim smo saznali što je stres, na koji način djeluje na čovjeka od živčanog, probavnog, imunološkog i naravno mišićno – koštanog dijela tijela.

Autorica nam je također objasnila koja su razna psihička oboljenja posljedica stresa i na koji način balansirati um, tijelo, emocije i duh. Dobili smo i mnoge savjete o prehrani i raznim vježbama koje će nam pomoći da umanjimo svakodnevni negativni stres. Ispunjavali smo i test koji nam je pokazao koliko smo u stresu. Rezultati su i opet bili iznenađujući jer je ispalo da se većina naših učitelja veoma uspješno nosi sa stresom.

Knjigu preporučujemo svakome tko želi saznati kako pobijediti uzroke i posljedice stresnog načina života.

objavio: Leona Jug   datum: 24. 5. 2011.