Stručno usavršavanje učitelja razredne nastave

Osnovna škola i Grad M. Središće bili su 28. lipnja domaćini stručnoga skupa za stotinjak učitelja razredne nastave Međimurja.

Skup je dobrodošlicom i pozdravnim riječima otvorio ravnatelj škole, gospodin  Elvis Šarić, prof., a vodila ga je  viša savjetnica za razrednu nastavu  Ivona Nakić-Vojnović, mag.rehab.educ. iz AZZO-e.

Krovna tema skupa, Osnaživanje profesionalnih i osobnih kompetencija učitelja, realizirana je predavanjima prof. dr. sc. Ivana Prskala i  Sonje Jarebice mag. paed. soc., koja je i nizom radionica poučila učitelje da je učinkovita  komunikacija temelj upoznavanja i razumijevanja učenika.

Primjere iz prakse prikazali su  učitelji mentori: Mario Kanižaj iz  OŠ Strahoninec, Senija Zadravec-Kermek iz OŠ Orehovica, Sanja Marciuš iz OŠ Nedelišće te domaći učitelji  Tajana Rihtarec Višnić i  Marinko Pintarić čija je Kazališna družina Bundaš „dočekala“ sudionike skupa predstavom Ne volim Ivicu i Maricu.

Skupu se pridružio i gradonačelnik, gospodin Dražen Srpak. On je ukratko predstavio Grad i darivao predavače autohtonim proizvodima i suvenirima. Gospodin Slavko Bregović je bio vrlo učinkovita i strpljiva  šestosatna tehnička podrška , a gospođa Marija Perhoč, kuharica, pobrinula se za okrepu i osvježenje svih sudionika.

Zahvaljujem se predavačima na zanimljivim, aktualnim  i u praksi primjenjivim temama, Gradu na reprezentativnom prostoru novoga CZK „Rudar“ i poklonima, sudionicima, učiteljicama i učiteljima na aktivnom sudjelovanju i izvrsnoj evaluaciji skupa te svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji ovog stručnog usavršavanja.

Voditeljica ŽSV-a, Mirjana Mošmondor, dipl.uč. savjetnik

objavio: Leona Jug   datum: 29. 6. 2018.