Lino višebojac u našoj školi

U srijedu, 26. siječnja,  našom školom zavladala je prava navijačka atmosfera. Gromoglasno navijanje zaorilo se dvoranom naše škole. Razlog tome bila je manifestacija Lino višebojac. Riječ je o sportskom natjecanju osnovnih škola u kojem iz svakog razreda sudjeluju po jedan učenik i učenica.

Školu je potpuno zahvatila Lino „groznica“ - učenici su izradili navijačke transparente, uredili školu, naučili Lino himnu.

Natjecatelji su odmjerili snagu u nogometu, rukometu, košarci i atletici. Odigrale su se još 4 igre u kojima su se natjecale 2 ekipe; jednu ekipu činili su učenici 5. i 8., a drugu učenici 6. i 7. razreda. Te su se ekipe natjecale u potezanju užeta, trčanju, skakanju u vreći te vođenju lopte. U sklopu manifestacije, našu školu posjetile su i rukometašice Ena Car i Elena Benčik, članice ŽRK „Zrinski“ Čakovec, te njihov trener. Nešto kasnije, njima su se pridružili jedan učenik te jedna učenica iz publike pa su se rukometašice i učenici okušali u rukometu, točnije, pucanju na gol.

Također, izabrani su se najbolji transparenti (6.C) te najbolji navijači (4. razred PŠ Peklenica). Konačnu pobjedu među djevojčicama odnijela je učenica Valentina Jezernik (7. r.), dok se najspretnijim dječakom pokazao učenik Luka Novak (5. r.). Oni će predstavljati našu školu na državnom natjecanju Lino višebojac.

Glavna zadaća ovog natjecanja je ipak da što glasnije navijamo za svoje prijatelje i da im damo što bolju podršku te, naravno, da se svi odlično zabavimo. To smo zaista uspjeli. Na kraju, svi su bili sretni, ozarenih lica, bez obzira na to tko je pobijedio. Družili smo se i bodrili svoje razrede i zasigurno će nam svima ovaj događaj ostati u lijepom sjećanju.

Tea Kovačić, 8 b

objavio: Leona Jug   datum: 27. 1. 2017.