DAN ŠKOLE

U petak, 29. svibnja, OŠ Mursko Središće je školskom priredbom obilježila svoj dan. Priredba je otvorena Himnom škole čija je autorica i skladateljica bivša ravnateljica Marija Trstenjak.

Nakon glazbene uvertire goste, učenike i učitelje pozdravio je novi ravnatelj, prof. Elvis Šarić koji se osvrnuo na rezultate ostvarene u ovoj  školskoj godini te uručio buket cvijeća svojoj prethodnici Mariji Trstenjak.

Zbor pod vodstvom učitelja Ivice Majsana je nastavio sa dvjema skladbama- Cvetek i Grad se beli. Skladbu  Grad se beli učenici su popratili i koreografijom. Mali kajkavci su pod vodstvom učiteljice Mirjane Mošmondor izveli recital s elementima scenske igre pod nazivom Mali rudarski rječnik.  Klinčeki, mali folkloraši, koje uvježbavaju učiteljice Lidija Vuri i Zvjezdana Balent  odpjevali su i odplesali  Raca plava po Dravi, Kriči, kriči tiček i Tam pri našoj storoj Muri.

Punoj dvorani predstavili su se i Mali brbljavci, recitatori koji vještine recitiranja uče zajedno s učiteljicom Dubravkom Posavec. Dramska grupa Klafotači, izvela je humorističnu scensku igru Pošla koka u dućan. Klafotače je pripremila učiteljica Željka Žganec.

Nakon malih glumaca, učenicima i njihovim mentori ma koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima uručene su zahvalnice i knjige. Pročitani su i pohvaljeni učitelji koji vode izvannastavne aktivnosti  jer svojim  radom pridonose promociji škole i omogućavaju djeci  da rade ono što vole.

Predstavio se i "Blues gitara bend koji traži ime" pjesmama: Knocking on heavens door i Blues- uspješno ih vodi učitelj Marinko Pintarić. Voditelji programa bili su Ivan Rožman i Rea Tomšić, članovi Recitatorske družine "Retor".

Pred sam kraj nastupile su mažoretkinje čije su voditeljice Lara Podgorelec i Lucija Mutvar Bedić.

Priredba je završila pjesmom sa simboličnim naslovom i svojevrsnom porukom naših zboraša svim prisutnima- Mi trebamo ljubav.

L.J.

objavio: Leona Jug   datum: 1. 6. 2015.