Obavijest o nabavci udžbenika za učenike - Međimurska županija

OBAVIJEST O NABAVCI UDŽBENIKA ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA KOJIMA JE OSNIVAČ MEĐIMURSKA ŽUPANIJA

Međimurska će županija, u suradnji s gradovima i općinama, učenicima svih osnovnih škola kojima je osnivač, osigurati  besplatne udžbenike za narednu školsku godinu. U realizaciji tog projekta očekuje punu suradnju svih zaposlenih u osnovnim školama i potporu roditelja. Škole će pripremiti popise svih obveznih udžbenika koje će njihovi učenici koristiti sljedeće školske godine i ti će udžbenici prvoga dana nastave učenike dočekati na njihovim školskim klupama. Udžbenici će ostati vlasništvo škole, a učenicima će biti dani na uporabu uz obvezu da ih čuvaju i ne oštećuju kako bi naredne godine isto tako mogli poslužiti i njihovim mlađim kolegama. O tome će roditelji potpisati pripremljenu izjavu kod preuzimanja udžbenika.

S obzirom na činjenicu da su mnogi roditelji već naručili knjige za svoju djecu, naglašavamo činjenicu da će županija ovim projektom osigurati samo one knjige koje imaju status obveznih udžbenika (za obvezne i izborne predmete i  Geografski atlas za 5. razred) , a roditelji će sami nabavljati preostale knjige i školsku opremu (radne i ostale bilježnice, priručnike, lektiru i sl.). Zbog toga molimo roditelje da već napravljene narudžbe za  kupnju obveznih udžbenika otkažu, a već uplaćene predujmove da iskoriste za nabavku bilježnica i priručnika. Ukoliko se novac neće moći vratiti, Međimurska županija će temeljem originalnog računa refundirati subvenciju. U takvom slučaju roditelji neka o tome obavijeste školu do ponedjeljka 28.07.2014. kako škola ne bi naručivala drugi komplet.

Točne popise knjiga koje će osigurati županija svaka će škola objaviti na svojim mrežnim stranicama.

Ovo se ne odnosi na učenike OŠ Petar Zrinski Šenkovec za koje će se pobrinuti Općina Šenkovec i Grad Čakovec. Osnovne škole kojima je osnivač Grad Čakovec će o udžbenicima dobiti upute od Grada Čakovca.

Upravni odjel za društvene djelatnosti

MOLIMO RODITELJE KOJI SU U CIJELOSTI PLATILI UDŽBENIKE U NEKOJ OD KNJIŽARA DA NAS O TOME OBAVIJESTE NAJKASNIJE DO PONEDJELJKA, 28.7.2014. DO 10 SATI NA BROJ TELEFONA ŠKOLE 543 106.

RAVNATELJICA: MARIJA TRSTENJAK

objavio: Aleksandra Sklepić   datum: 24. 7. 2014.