FOTOGRAFSKI I LITERARNI NATJEČAJ U MJESECU HRVATSKE KNJIGE

Središnja tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige bila je vezana uz Europsku godinu aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti. Cilj je bio jačati svijest o doprinosu starijih osoba u društvu. Kako bi doprinijeli ovom cilju, školska je knjižnica raspisala dva natječaja- fotografski i literarni.

Teme literarnog natječaja bile su: Što sam najvrednije naučio/la od bake i djeda? I Čemu služi baka / djed?, a tema fotografskog natječaja bila je : Lica koja pričaju život.

Literarni natječaj bio je predviđen za učenike 6.razreda, a fotografski za učenike 7. i 8. razreda. Nagrada za najbolji rad bio je izlet na Interliber. Na literarni natječaj prijavljeni su radovi svih učenika 6.c razreda na inicijativu uč. Srebrenke Puklavec Trstenjak.

Pobjednik literarnog natječaja je Luka Liklin ( 6. C razred) čiji uradak donosimo u nastavku.

Na fotografski natječaj prijavilo se 4 učenika sedmih i osmih razreda. Pobjednica natječaja je Kristina Malekoci ( 8.B razred).

Pobjednica fotografskog natječaja osvojila je izlet na Interliber, a pobjednik literarnog natječaja knjižni paket.

Pobjednička fotografija je u privitku.

Čestitamo!

Moj deda Franjo

Moj deda Franjo je najbolši dedek medek na svejtu. On me vučio popejvati, čitati i još čuda toga. Deda me navek isprovi dok neka krivo naprovim.

Navejk ide z menom na utakmicu i tam navija za mene. Tam si najde nekše pajdaše i  onda skupa navijajo. Ima svoju ženu (moju bako) štera ga navejk cejloga spokušuvle dok dojde dimo. Ve dok je išeo na operaciju unda smo ga sij išli glet. Dobro je minula operacija i ve se još bole smeje nego kak se prije. Ve dok jo dojdem k njemu, navejk se skupa sednemo i povejdamo si vice. Un navejk dok ide v centar pobere nekšega vica pa mi to onda veli. Ve v pondelek smo gledali slike  z jegovoga djetinjtva. Kaj je bio lejpi dok je bio mlod! Un je bio učitel i zoto me tak čuda navčio.

Navejk se briga o meni i zoto je un nojbolši dedek medek na svejtu.

Luka Liklin, 6.c

Priloženi dokumenti:
foto1.jpg (843.96 KB)

objavio: Leona Jug   datum: 14. 11. 2012.