ZAVRŠIO MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Kako je ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige bio u znaku pjesništva i obilježavanja godišnjica poznatih pjesnika, provedeno je niz radionica poticanja čitanja i pisanja poezije. Učenici četvrtih razreda sudjelovali su u inicijativi javnog čitanja poezije na glavnom gradskom trgu, a nakon njih su se sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika pridružili i učenici petih razreda.

Učenici 5. A i 5. B razreda uključili su se u projekt „Pjesnička putovnica“. Svakodnevno su u knjižnicu dolazili čitati pjesme, a svaku pjesmu bilježili u svoju putovnicu. Najčitači koji su pročitali najviše pjesama biti će nagrađeni, a njihova imena objavljena na ovim stranicama. Na satu razrednika s učenicima petih razreda održana je radionica pisanja strip pjesme i mali kviz znanja o Grigoru Vitezu. Učenici šestih razreda pisali su kaligrame , a učenici osmih razreda okušali su se u pisanju haiku poezije. Niži Knjižničarci ( mali knjižničari petih i šestih razreda) su izrađivali  slikovnice u radionici koju smo nazvali Poezija na kvadrat jer su slikovnice bile kvadratičaste. Viši Knjižničarci izradili su knjigolike prstene u radionici Poetski nakit. U mini knjigu koju su učvrstili na prsten upisali su stihove svojih najdražih pjesama i zapečatili ih. Učenici sedmih razreda izrađivali su plakate o pjesnicima i prezentacije koje smo puštali na TV-u u hodniku kako bi svi mogli pročitati pokoji stih.

Fotografije sa svih poetskih radionica u Mjesecu hrvatske knjige možete pogledati u Galeriji.

objavio: Leona Jug   datum: 18. 11. 2011.