JESENSKE SVEČANOSTI 2011.

U petak,14. listopada, OŠ Mursko Središće obilježila je  Dan pješačenja, Dan jabuka  i Svjetski dan hrane pod nazivom „Jesenske svečanosti“.

Učenici viših razreda krenuli su od škole  u 8:00 sati i pješačili po šetnici prema Turističkoj zajednici gdje su dobili najvažnije informacije o našem gradu od predsjednika Gradskog vijeća Ivana Lečeka.U Turističkoj  zajednici dočekala ih je s promotivnim materijalima voditeljica Nataša Srnec. Zatim su nastavili pješačiti prema skeli, Bundeku i  Cerovki .Učenici 8. razreda skelom su se prevezli na  drugu obalu rijeke Mure, gdje su na „Napolitankama“ pod vodstvom učiteljice Beuk  imali terensku nastavu iz biologije.

Nakon dva sata hoda vratili su se u školu gdje su pogledali izložbu jabuka,  kolača, kruha, zimnice i ostalih plodova zemlje koju su pripremili učenici, učitelji i roditelji.  Plodove zemlje blagoslovio je župnik naše crkve- velečasni Antekolović. Nakon blagoslova i blagovanja učenici su na sportskim terenima oko škole proveli vrijeme družeći se kroz razne sportske aktivnosti.

Učenici razredne nastave matične škole i Područne škole Peklenica pješačili su prema ribnjaku“ Zalešće“ gdje su   proveli  dan u raznovrsnim i vrlo zanimljivim aktivnostima vezanim uz jesenske svečanosti. Učenici prvih razreda posjetili su pekaru  „Panis“, a nakon posjeta pridružilisu se ostalim učenicima razredne nastave na ribnjaku „Zalešće.“

Učenici PŠ Hlapičina proveli su dan u pješačenju do mlina i imanja obitelji Trstenjak gdje su mogli vidjeti razne plodove zemlje, njihove pripravke kao i kulturnu međimursku baštinu.

Druženje je završilo oko 12 sati kada je učenike putnike autobus odvezao kućama prema dogovorenom rasporedu vožnje.

Iako je bilo poprilično hladno, ipak nas je povremeno obasjalo i ugrijalo sunce.

Bio je to uistinu jedan  prekrasan dan izvanučioničke i integrirane nastave.

Ravnateljica, M. Trstenjak

objavio: Leona Jug   datum: 19. 10. 2011.