Knjigonauti-projekt za darovite učenike sufinanciran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih završen izložbom u Gradskoj knjižnici i čitaonici Mursko Središće

Zahvaljujući potpori MZOM-a ove smo školske godine provodili projekt za darovite čitatelje Knjigonauti-čitateljska grupa. Pod motom „Čitajmo i potaknimo druge na čitanje“, sedam učenika sudjelovalo je u aktivnostima podijeljenim na četiri dijela - Knjigodrom, Knjigotvorine, Praktikum i Pripovjedaonica.

U Knjigodromu smo pročitali 18 izvanlektirnih naslova, sudjelovali na četiri natjecanja (Nacionalni kviz za poticanje čitanja, Natjecanje u čitanju naglas, Čitanjem do zvijezda i Državna smotra u pripovijedanju djece i mladih) i izrađivali digitalne materijale za promociju i poticanje čitanja (osvrte, kvizove, interaktivne postere, intervjue sa književnicima, on-line igre i sl.) U Praktikumu su Knjigonauti sami osmislili 5 radionica čitanja, izradili knjižicu aktivnosti „Petica za Knjigonautiće“ i čitali „Knjigonautićima- učenicima 2. razreda Produženog boravka. Aktivnost Knjigotvorine bila je usmjerena izradi promotivnih materijala u suradnji s likovnom grupom i učiteljicom Likovne kulture Biserkom Hren. Dizajnirali smo logo grupe, sašili vrećice za knjige, sami ih otiskivali te sašili kutne straničnike. U Pripovijedaonici naglasak je bio na poticanju vještine pripovijedanja te smo u suradnji s udrugom "Logos" imali susret i radionicu s profesionalnim pripovjedačima koji su s Knjigonautima radili na usavršavanju tehnika pripovijedanja priča. Također smo sami osmisli i izradili nekoliko vrsta startera za pripovijedanje za djecu, tj. igrački koje pomažu u stvaranju i pričanju priča te razvoju jezičnog izražavanja.

Vodila, poticala i veselila se s učenicima knjižničarka Leona Jug.

Projekt je završen izložbom digitalno izrađenih postera poznatih književnika te zanimljivih citata s QR kodovima koji skrivaju mala iznenađenja.

objavio: Leona Jug   datum: 22. 6. 2024.

« Rujan 2024 »